КЛУБ 4 ЛАПИ став офіційним партнером міжнародного чемпіонату Нацполіції з багатоборства кінологів

Упродовж трьох днів, з 27 по 29 вересня Ужгород приймав Перший відкритий міжнародний чемпіонат Національної поліції України з багатоборства кінологів. Змагатися у вправності з’їхалися 35 службових собак з усіх куточків України, а також з Європи. Офіційним партнером чемпіонату стала ТМ КЛУБ 4 ЛАПИ.

Чотирилапі у погонах представляли різні силові структури, зокрема поліцію, прикордонну службу, Національну гвардію і пенітенціарну службу.
 
Змагалися у шістьох кінологічних дисциплінах: загальній підготовці, вибірці людини і речі, слідовій роботі, а ще долали 200-метрову смугу перешкод і затримували порушників.
 
Породою-фаворитом серед службових собак є німецька вівчарка. Однак змагання показали, що все частіше залучають і бельгійських малінуа. Не дарма: ці вівчарки активні, фізично витривалі і мають міцну нервову систему. Бельгійці особливо вправні у затриманні.

Десятирічна бельгійська вівчарка малінуа Кім народився у Нідерландах, але служить у чеській поліції. На змагання в Україну він приїхав разом зі своїм інструктором Патріком Томінкою і керівником Мартіном Ружичкою. Їхній кінологічний центр у місті Їглава налічує 35 собак і обслуговує увесь Край Височина. Мартін каже, в Україні і Чехії службових собак тренують дещо по-різному: «Ми більше працюємо не на тренувальних майданчиках чи стадіонах, а безпосередньо у місті: тобто, в реальних робочих умовах для поліцейської собаки. Щодо рівня українських псів, то важко порівняти з чеськими - десь вони слабші, а в чомусь сильніші».
 
Німецька вівчарка Арчі приїхав з Харкова. Він ні на крок не відходить від свого кінолога. Харків’янин Олександр Балим є інструктором Кінологічного союзу України з пошуку вибухівки. У професії він майже 12 років. Арчі розуміє Олександра з півслова чи жесту. Пес спочатку спеціалізувався на пошуку вибухових речовин. Згодом його переорієнтували на слідову роботу. Арчі дуже любить працювати. З Олександром у них відчутно сильний контакт.
 
Німецькому вівчареві Хану 1 рік і 8 місяців. Пес важить 42 кілограми і має хорошу фізичну форму. Він працює з кінологом Іваном у Сєвєродонецьку. Коли почалася війна, Іван виїхав сюди з окупованого Луганська. Зараз в українській поліції на Луганщині служать 9 собак. Постійного місця у Сєвєродонецьку вони поки не мають, і чотирилапі службовці вже двічі були змушені переїжджати. Буквально перед самим чемпіонатом довелося знову збирати-розбирати вольєри. Хан трохи хвилювався у другий день змагань, але Іван все одно залишається у доброму гуморі: «Собака ще молодий, зелений. Кобеля важче дресирувати, порівняно з сукою. Він прагне бути вожаком. Хан спеціалізується на слідовій роботі. Раніше це було найбільш затребувано. А із початком війни додалося виїздів з пошуку вибухівки. Хан великий, але підтягнутий. Службовий собака має бути доволі рухливим».

Трирічна бельгійська вівчарка Багіра займається змалечку. Разом зі своїм господарем Володимиром вони працюють у Пенітенціарній службі на Львівщині. Для Володимира це повноцінний член сім’ї. Багірі добре вдається слідова робота і подолання смуги перешкод: «Вона дуже слухняна. Куди я - туди й Багіра. І я без неї нікуди. Вона дуже гарно поводиться. Справжня пані».
 
Василь Сироїжко викладає у кінологічному навчальному центрі ДПС у Великих Мостах на Львівщині. На змагання приїхав з трирічним малінуа Боско. Минулого року на Всеукраїнському чемпіонаті з багатоборства кінологів у Мукачевому Боско з Василем посіли сьоме місце. Цього разу до змагань готувалися кожен день по кілька годин. Боско не лише служить з прикордонниками - його залучають і поліцейські. Звертаються у випадку крадіжки чи якщо треба шукати зниклих безвісти.
 
Денис з Одеси приїхав на чемпіонат із вівчаркою Яго. Пес став другим на смузі перешкод - попри свою масивність, впорався із завданням за 52 секунди. Поліцейський кінолог також розповідає про свою бельгійську вівчарку Емілію-Джолі: «Їй 17 місяців і 26 днів. Вона мені як донька. Емілія-Джолі спеціалізується на пошуку вибухівки. Ми працювали на Євробаченні у Києві. Кажуть, наш з нею знімок висить у генерала».
 
Третє місце у загальному заліку посів пес Форс з інструктором Сергієм Головком з запорізької поліції. Вони також стали призерами в багатьох окремих дисциплінах.  
 
Найкращим серед українських учасників став службовий вівчар Лорд з Національної гвардії України. Зі своїм кінологом Павлом Малим з Львівщини вони вибороли срібло.
 
А перемогу здобула чеська команда.

Підготовка чотирилапого чемпіона потребує постійних тренувань, ретельного догляду і правильного раціону. Тому призери у кожній з дисциплін і переможці у загальному заліку отримали не лише кубки, грамоти і медалі, а й преміум раціони для активних собак ТМ КЛУБ 4 ЛАПИ.
 
«Це український продукт безкомпромісної якості. І ми за неї відповідаємо. Наприклад, за результатами цих змагань найкращим поліцейським собакою стала вівчарка з Запоріжжя. Він у відмінній формі. Вихованці кінологічного центру у Запорізькій області харчуються раціонами КЛУБ 4 ЛАПИ близько 8 років. Те, аби наші собаки були на одному рівні з європейськими колегами і мали міцне здоров’я, важливо для усієї країни», - говорить Юрій Ковалюк з КЛУБ 4 ЛАПИ.

КЛУБ 4 ЛАПИ - це український продукт безкомпромісної якості. І ми за неї відповідаємо.
 
Фотографії зі змагань ви знайдете на сторінці CLUB 4 PAWS у Facebook в альбомі Міжнародний чемпіонат Нацполіції з багатоборства кінологів  https://goo.gl/SLNKFe
 

Кошик порожній